Седмична програма на обучение

Изпадате в отчаяние от толкова много и различни методи и не може да изберете най-правилния за детето си. Точно тогава ще се намесим ние.

Не се кланяме на норми, не работим с готови методи. Монтесори или Глен Доман, или актрисата Сесил Лупан, изпитани и различни методи, но с една дума налагащи!

При нас ще откриете отношение, затова и няма да излизаме с гръмки думи и високoпарни фрази. В нашата градина вашите деца ще се доближат до уюта на собствения си дом и ще откриват света чрез техните собствени желания и възможности. Програмата ни ще е разнообразна и съобразена с възрастта на децата.

Излизайки от нашето детско заведение вашето дете ще е смело и готово за бъдещи успехи в училище!

Седмична програма

Всяка седмица ще изнасяме нашата седмична програма.

Програмната система ” Аз съм в детска ясла ” и ” Аз съм в детска градина ” на издателство “Изкуства” е разработена от педагози, психолози и медицински сестри, съобразена с особеностите и психофизическото развитие на детето в ранно детство. Всяко дете разполага с папка, която съдържа индивидуални картони – детско портфолио. Съобразени са с образователното съдържание , посочено в примерното годишно разпределение и са предназначени за индивидуална работа на детето.

Деца под 3 г. (ясленска група)

„Аз съм в детската ясла“ – Издателство изкуства

Понеделник

Сутрин:
7.00 – 8.30 – Прием на децата; игри с играчки; подготовка за закуска, измиване на ръцете
8.30 – 9.00 – Закуска
9.00 – 9.30 – Тоалет и подготовка за педагогически ситуации
10.00 – 10.30 – Педагогическа ситуация .
10.30 – 11.00 – Игри с играчки (по избор на децата); игри на открито при възможност
11.00 – 11.30 – Подготовка за обяд
11.30 – 12.15 – Обяд
12.15 – 13.00 – Тоалет и подготовка за сън
13.00 – 15.30 – Сън

Следобед :
15.30 – 16.00 – Събуждане, тоалет
16.00 – 16.30 – Следобедна закуска
16.30 – 19.00 – Разходка навън при възможност; игри с играчки по избор; издаване на децата на родителите.

Вторник

Сутрин:
7.00 – 8.30 – Прием на децата; игри с играчки; подготовка за закуска, измиване на ръцете
8.30 – 9.00 – Закуска
9.00 – 9.30 – Тоалет и подготовка за педагогически ситуации
10.00 – 10.30 – Педагогическа ситуация (сън за деца от 1 г. – 1 г. 3 м.)
10.30 – 11.00 – Игри с играчки (по избор на децата); игри на открито при възможност
11.00 – 11.30 – Подготовка за обяд
11.30 – 12.15 – Обяд
12.15 – 13.00 – Тоалет и подготовка за сън
13.00 – 15.30 – Сън

 

Следобед :
15.30 – 16.00 – Събуждане, тоалет
16.00 – 16.30 – Следобедна закуска
16.30 – 19.00 – Разходка навън при възможност; игри с играчки по избор; издаване на децата на родителите.

Сряда

Сутрин:
7.00 – 8.30 – Прием на децата; игри с играчки; подготовка за закуска, измиване на ръцете
8.30 – 9.00 – Закуска
9.00 – 9,30 – Тоалет и подготовка за педагогически ситуации
10.00 – 10.30 – Педагогическа ситуация 
10.30 – 11.00 – Игри с играчки (по избор на децата); игри на открито при възможност
11.00 – 11.30 – Подготовка за обяд
11.30 – 12.15 – Обяд
12.15 – 13.00 – Тоалет и подготовка за сън
13.00 – 15.30 – Сън

Следобед :
15.30 – 16.00 – Събуждане, тоалет
16.00 – 16.30 – Следобедна закуска
16.30 – 19.00 – Разходка навън при възможност; игри с играчки по избор; издаване на децата на родителите.

Четвъртък

Сутрин:
7.00 – 8.30 – Прием на децата; игри с играчки; подготовка за закуска, измиване на ръцете
8.30 – 9.00 – Закуска
9.00 – 9.30 – Тоалет и подготовка за педагогически ситуации
10.00 – 10.30 – Педагогическа ситуация.
10.30 – 11.00 – Игри с играчки (по избор на децата); игри на открито при възможност
11.00 – 11.30 – Подготовка за обяд
11.30 – 12.15 – Обяд
12.15 – 13.00 – Тоалет и подготовка за сън
13.00 – 15.30 – Сън

Следобед :
15.30 – 16.00 – Събуждане, тоалет
16.00 – 16.30 – Следобедна закуска
16.30 – 19.00 – Разходка навън при възможност; игри с играчки по избор; издаване на децата на родителите.

Петък

Сутрин:
7.00 – 8.30 – Прием на децата; игри с играчки; подготовка за закуска, измиване на ръцете
8.30 – 9.00 – Закуска
9.00 – 9.30 – Тоалет и подготовка за педагогически ситуации
10.00 – 10.30 – Педагогическа ситуация.
10.30 – 11.00 – Игри с играчки (по избор на децата); игри на открито при възможност
11.00 – 11.30 – Подготовка за обяд
11.30 – 12.15 – Обяд
12.15 – 13.00 – Тоалет и подготовка за сън
13.00 – 15.30 – Сън

Следобед :
15.30 – 16.00 – Събуждане, тоалет
16.00 – 16.30 – Следобедна закуска
16.30 – 19.00 – Разходка навън при възможност; игри с играчки по избор; издаване на децата на родителите.

Първа група 3 г. – 4 г.

„Аз съм в детската градина „- Издателство изкуства

Понеделник

Сутрин:
– Околен свят

Следобед :
– Музика

Вторник

Сутрин:
– Български и Литература
– Изобразително изкуство

Следобед:
– Физкултура

Сряда

Сутрин:
–  Математика (II полугодие)

Следобед:

–  Музика

Четвъртък

Сутрин:
– Физическа култура

Следобед:

-Конструиране и технологии

Петък

Сутрин:
– Изобразително изкуство

Следобед:
– Физкултура

 

Втора група 4г. – 5г.

„Аз съм в детската градина“- Издателство изкуства.

Понеделник

Сутрин :
– Околен свят

Следобед :
– Музика

Вторник

Сутрин:
– Български език и Литература

Следобед:
– Изобразително изкуство
– Физкултура

Сряда

Сутрин:
– Околен свят

Следобед:
– Математика
– Музика

Четвъртък

Сутрин:
– Български език
– Изобразително изкуство

Следобед:
– Физкултура
– Физическа култура

Петък

Сутрин:
– Физкултура

Следобед:
– Конструиране и технологии

Допълнителни квалификации, уроци, кръжоци и спортни занимания

В детска градина „Приказка без край“ предлагаме на вас родители различни допълнителни занимания по желание за вашите деца.

Всички тези занимания са съобразени с възрастта на децата и се заплащат допълнително извън таксата. За всяко от заниманията при нас ще можете да се информирате на място или по телефона 0878935937.

Курсовете са по-желание в зависимост от интересите на вашите деца.

Отворени сме за предложения от вас за бъдещи допълнителни квалификации.

  • Народни танци
  • Курс полимерна глина
  • Йога
  • Курс китара за деца 3-та и предучилищна група.